O nás

Možná jste se již pozastavili nad poměrně netypickým spojením zájmů našeho webu. Aby také ne, vždyť kryptoměny a chytrá zařízení toho nemají příliš společného. Tedy jasně, pomocí „smártfounů, tabletek a noutbůčků“ můžete svoje kryptoměny spravovat, hlídat si období vhodná pro nákup či prodej nebo třeba přímo nakupovat. Pokud jste si ale všimli, naše oddělení chytrých technologií se ubírá trochu jiným směrem, než byste u webu o kryptoměnách asi čekali. Jak nás tohle proboha napadlo? Není to moc dlouhý příběh, ale je to trochu punk, takže za přečtení rozhodně stojí, to nám věřte.

O nás

Zdeněk byl odjakživa člověk, který se zajímal o finance, politiku a byznys. Dlouhá léta tvořil nejrůznější webové projekty. Nacestoval se kvůli nim tolika kilometrů, že by to jen málokdo zvládl (tedy, pěšky samozřejmě, letadlem to zvládne každý, že jo?). Žil takový kočovný život, kdy jel za jedním projektem sem, za druhým tam, za třetím někam jinam. Takový život sice přináší zisky, ale ne dlouhodobé. Ne takové, se kterými by mohl Zdeněk počítat v jakékoli situaci. Táhne mu na 30 a tak ho napadlo, že by jeden takový webový projekt postavil pro sebe. Byl by o tématech, která zajímají nejen jeho samotného, ale aktuálně i spoustu dalších lidí. Díky reklamě na webu by získal nějaký základní příjem na provoz webu a s trochou péče a přírůstkem čtenářů by možná mohl dokonce pár korun vydělat, aby měl kam sáhnout, když bude zrovna potřeba.

Jenže Zdeněk nemá tolik volného času, aby mohl webový magazín dělat sám. Ono se to možná řekne snadno, ale napsat jeden článek může trvat celé hodiny. Obzvlášť, pokud chcete, aby byl kvalitní a pomohl získat další nové čtenáře. A tak oslovil Daniela, svého starého známého, jenž v minulosti psával pro známý mobilní magazín, s nabídkou k uplatnění svých zkušeností.

Daniel byl už tehdy člověk zaneprázdněný. Kromě svého zaměstnání se ve svých 27 letech věnuje fotografování, vede komunitu technologických nadšenců, hraje obě velké AR hry a volného času nemá zrovna nazbyt. A do toho by Zdeněk chtěl, aby pro něj Daniel psal. Jak myslíte, že to dopadlo? Většina normálních lidí by Zdeňkovi asi odpověděla „Víš Zdeňku, já na to nemám čas…“ nebo „Jé, děkuju za nabídku, ale podívej na můj kalendář, já už bych neměl vůbec žádnej čas pro sebe…“. Jenže náš Daniel má k časovému pressu trochu masochistický vztah. Již dříve věnoval stejné množství času jinému magazínu, proč by nemohl i teď? Sice si od té doby trochu rozšířil zájmy, ale tak zvládl to tehdy a zvládne to i teď.

A tak drazí čtenáři vznikl nápad na spojení dvou zájmů dvou českých pisálků. Kryptoměny a chytré technologie. Tihle dva kluci nějaký čas přemýšleli o názvu. Ve hře bylo několik možností, jako například Techcoin, BitMag, MagIT, ale vždy s tím byl nějaký problém. Buď se jedno druhému nelíbilo, nebyla dostupná doména nebo bylo jméno chráněno ochrannou známkou. Nakonec se oběma zalíbila možnost CryptoDroid, která byla volná na doménách a nebyly s ní žádné potíže. Slovo dalo slovo a práce na webu se rozjely. Zdeněk připravoval samotný web, nákup domény a podobné záležitosti, Daniel chystal první články a grafické logo nového magazínu.

No a drazí čtenáři, to je asi tak vše, co v našem příběhu stojí za zmínku. Pokud jste během čtení nabrali pocit, že jsme jen obyčejní kluci, píšící pro obyčejné lidi, tak jste vše pochopili správně.