Instalace redakčního systému WordPress

V dnešním díle si ukážeme jak snadno a rychle nainstalovat redakční systém WordPress na hosting.

 

V případě, že máme koupený hosting, administrátorem napojenou doménu k hostingu, můžeme navštívit http://wordpress.org a stáhnout si systém do počítače. K nahrání souborů na hosting je potřeba si stáhnout nějaký program pro práci s FTP. Doporučuji Total Commander.

Pro připojení k servru použijeme ikonku ftp. Nastavíme hostitele, uživatele a heslo a připojíme se. Na FTP do správné složky ( většinou www ) nahrajeme rozbalený obsah složky s WordPress instalací. Po nahrání je třeba připojit databázi. Databáze je Vám buď zřízena automaticky při objednávce hostingu, ale většinou je potřeba jí vytvořit v administračním prostředí hostingu.

Výběr jazyka webu

 

Zadání přístupových údajů k databázovému servru

 

Zadání názvu webu, admin účtu a e-mailu pro přihlášení

Jakmile připojíte databázi, je třeba vyplnit název webu a admin e-mail. Následně je Vám vygenerováno heslo. Hesla doporučuji neměnit a nedávat si hesla typu kytka123 a podobně. Jsou to hesla velmi lehce probouratelná různými roboty. Po zadání údajů je již WordPress nainstalován a my s ním můžeme pracovat. V dalším článku si ukážeme jaké pluginy nainstalovat pro základní chod systému.