Google představil možnost, jak si vyzkoušet hry bez instalace

Jistě i vy patříte mezi uživatele, kteří občas jen tak brouzdají službami Obchodu Play a hledají, co by si stáhli a vyzkoušeli. Někdy lidé hledají zajímavé aplikace, mnohem častěji ale takovýmto způsobem hledáme hry. V loňském roce, se celkový počet uživatelů, hledajících hry, více než zdvojnásobil. Vývojáři z Googlu se tedy rozhodli usnadnit nám práci a přepracovali aplikaci Hry Google Play.

Na nové záložce „Arkády“ můžete nově najít hry s označené jako „Nové“ nebo „Akce“. Snadno tak poznáte novinky, zlevněné hry zase budou brát ohled na vaši peněženku. Také zde najdete videa a zprávy související s vašimi oblíbenými hrami, jenž vám mohou pomoci zlepšit své dovednosti.

Chcete-li se ale jednoduše potopit do samotného hraní a nečekat přitom na zdlouhavé stažení a dokončení instalace, je pro vás nově připravena dynamická sekce nazvaná „Okamžité hraní“. Pokud si tedy chcete hru jednoduše proklepnout, není nic jednoduššího, než ťuknout na tlačítko „Hrát“. Hra se ihned spustí a je jedno, zda chcete bránit hrad v Clash Royale, luštit křížovky v NYTimes – Crossword nebo se stát mistrem ve Words with Friends 2. Dostanete okamžitý zážitek ze hry, kterou si později můžete stáhnout a nainstalovat natrvalo. Líbí se vám, co ve hře zažíváte? Pak stačí stisknout tlačítko „Nainstalovat“, a je to!

V tuto chvíli je v kolekci Instant Gameplay, jak tuto sbírku Google nazval, jen pár her. Jedná se totiž o novinku, na níž budou muset vývojáři her teprve zareagovat. Google ale slibuje, že her bude časem přibývat a jednou si takto budete moci vyzkoušet téměř každou. Prý dokonce již později v tomto roce.

Google Play Games
Google Play Games
Vývojář: Google LLC
Cena: Zdarma

Zdroj: blog.google