Chytrých reproduktorů přibývá. I LG brzy představí své řešení s Google Asistentem

V posledních letech jakoby se roztrhl pytel s chytrými reproduktory. Ještě nedávno jsme tu měli pouhou dvojici takových zařízení, konkrétně Amazon Echo se svou digitální asistentkou Alexou, a Google Home se svým Google Asistentem. Obě velké společnosti pak během letoška rozšířily portfolio a vydaly menší verze, Amazon Echo .Dot a Google Home Mini. Google pak přidal naopak ještě i větší verzi, Google Home Max.

Po boku těchto společností se pak v průběhu roku postavil další americký gigant, Apple. Ten na své konferenci představil svůj Apple HomePod, který obsahuje asi nejznámější hlasovou asistentku Siri.

Na rozdíl od Applu ale Amazon a Google nabízejí své hlasové asistenty k užití výrobci třetích stran. Díky tomu mohou vznikat nové, často kvalitnější reproduktory od výrobců, kteří se dosud ve velkém (nebo třeba nikdy) nezabývali umělou inteligencí, jenž za hlasovými asistenty stojí. Na podzim jsme tak mohli zaznamenat například pžedstavení chytrého reproduktoru Sonus One s Alexou od Amazonu. V minulosti pak výrobu chytrého reproduktoru oznámilo i LG. K představení reproduktoru by mělo dojít na začátku ledna, na konferenci CES v Las Vegas. Již nyní ale máme poměrně hodně informací o novém reproduktoru. A jsou více než jen zajímavé.

LG ThinQ Speaker, to je Google Asistent se špičkovým prostorovým zvukem, certifikací Dolby Atmos a spoustou možností

 

Zařízení se bude jmenovat LG ThinQ Speaker a slibuje špičkový zvuk. Reproduktor bude podporovat bezztrátové hudební formáty a bude disponovat vysokým rozlišením zvuku, jak jsme již několik let zvyklí z prémiových smartphonů této společnosti.

Skvělou zprávou je, že by mělo být možné reproduktor propojit s nedávno představeným zvukovým panelem SK10Y, díky čemuž vznikne dokonalá zvuková sestava 5.1.2 s certifikací Dolby Atmos a podporou Chromecastu navíc. Mimo to by mělo být možné propojit reproduktor ThinQ také s bluetooth reproduktory řady PK, které nabízejí zvukový výkon až 1800 W a zároveň podporují režimy DJ a karaoke.

Jelikož ale zatím k oficiálnímu představení chytrého reproduktoru LG ThinQ Speaker nedošlo, neberte tyto informace zatím příliš vážně. I když je zdroj velmi důvěryhodný, může být nakonec vše tak trochu jinak.

Napsat komentář