Android Pay, nebo Google Pay? Jak to vlastně je a co se mění?

Android Pay je, respektive byla služba, pro platby pomocí mobilního telefonu. Nedávno se ale Google rozhodl pro slučovací rebranding a tak se Android Pay stal Google Pay. Je takto vše pochopitelné? No vida. Takže to chápeme tak, že nový Google Pay je vlastně převlečený starý Android Pay? Opravdu? Tak si ještě vedle toho ve své hlavě udělejte místo na slušnou porci novinek.

Ve znamení proměn

Proměnou neprošel jen název služby, ale i aplikace samotná. Hned na úvodní obrazovce nové aplikace můžete vidět kromě platebních karet také seznam posledních transakcí.

(zdroj: blog Google ČR)
Úvodní obrazovka aplikace Google Pay (zdroj: blog Google ČR)

V zahraničí by zde měla být dostupná i funkce posílání peněz mezi přáteli či rodinou. Kromě změny názvu totiž došlo i na sloučení se službou Google Wallet, která právě toto uměla obstarat. U nás ale zatím nikdy nefungovala. Co ale nově domovská stránka aplikace umí i u nás, je prohlížení obchodů v okolí či jednoduchý přístup k odměnám.

Téměř všechny karty na jednom místě

(zdroj: blog Google ČR)
Nabídka věrnostních karet (zdroj: blog Google ČR)

Aplikace Google Pay nabízí kromě uložení kreditních či debetních karet také uložení dárkových či věrnostních karet, a to včetně českých obchodníků. Bohužel, velké množství obchodníků z českého trhu v aplikaci není podporováno. Pokud tedy nějaký bude chybět i vám, budete doufat v doplnění s aktualizací, jinak se těch fyzických kartiček nezbavíte.

 

A prostě všechno co už znáte

Pokud jste již Android Pay v minulosti používali, pak vás Google ujišťuje, že se nemusíte bát, že byste o nějakou funkci přišli. Všechny dosavadní funkce jsou stále dostupné. Stejně tak se nemění bezpečnost, která je pro platby mobilním telefonem klíčová. Google Pay stejně jako Android Pay s terminálem obchodníka nesdílí číslo vaší karty.

Stejně tak nechybí možnost plateb pomocí Google Pay na internetu, kdy odpadává veškeré to zdlouhavé vyplňování formulářů. Stačí pár kliknutí a máte nakoupeno.

Google Pay
Google Pay
Vývojář: Google LLC
Cena: Zdarma

Chcete přijímat platby pomocí Google Pay?

Pokud jste vývojář, můžete spolupracovat s partnery Googlu. Všechny potřebné informace pak naleznete na webu pro vývojáře (ENG).

Zdroj: blog Google ČR