Android 8.0 Oreo právě vychází pro Galaxy Note 8

Aktualizace vlajkové lodi se stylusem od Samsungu, Galaxy Note 8, byla konečně zahájena. Samozřejmě to neznamená, že každý z vás bude mít hned aktualizaci dostupnou ke stažení, ale že aktualizace byly vůbec zahájeny. To, kdy bude aktualizace dostupná i pro vás, totiž záleží především na tom, kde jste svůj kus zakoupili.

Pokud jste nakupovali přímo u Samsungu, máte velkou pravděpodobnost, že se dočkáte mezi prvními. Naopak, pokud jste nakupovali přes operátora, pravděpodobně si počkáte ještě značnou dobu. Operátoři totiž obrazy systému upravují na míru svým sítím a rozhodně s tím nikam nespěchají. Pak je zde ale ještě možnost, že jste koupili svůj Galaxy Note 8 v nějakém menším e-shopu. V takovém případě byste mohli věštit z křišťálové koule a výsledek by stejně nebyl jistý. Mnoho menších e-shopů totiž telefony nakupuje v zahraničí, například v Polsku, Německu nebo Maďarsku. A to je další háček, který s sebou aktualizace přináší.

Dostupnost aktualizace je totiž také závislá na regionu. V tuto chvíli aktualizace běží u velké čtveřice amerických operátorů (Verizon, AT&T, T-Mobile a Sprint). V následujících dnech by se aktualizace měla dostat přes oceán. T-Mobile by měl být mezi prvními operátorskými distributory v Evropě. Kdy ale dojde na naše území si netroufáme odhadnout.

Jak zjistit dostupnost?

Pokud ve svém zařízení nemáte povolené automatické aktualizace, stačí skočit do Nastavení > Aktualizace softwaru. Pokud zde aktualizaci nevidíte, zkuste to třeba pozítří, za týden apod.

Ve chvíli, kdy se vám aktualizace zpřístupní myslete na to, že aktualizace nějaký čas trvá, a že je třeba mít dostatečně nabitou baterii. Instalace pak vyžaduje restart telefonu. Skvělou věcí, kterou Galaxy Note 8 umožňuje, je odložení aktualizace na konkrétní čas. Můžete si tedy po stažení nastavit, aby se instalace provedla například v době, kdy budete spát. Ráno se pak vzbudíte a bude hotovo.

Přejeme brzký update 🙂

Zdroj: lifehacker.com, tmonews.com